back to top
Субота, 26 Квітня, 2025
No menu items!
Google search engine
Smart FinanceОсобисті фінансиЩо відбувається з особистим майном під час розлучення в Україні

Що відбувається з особистим майном під час розлучення в Україні

Розлучення — складний період у житті кожної пари, і окрім емоційної складової, постає практичне питання: як розподіляється особисте майно подружжя? Часто це викликає непорозуміння, адже навіть при наявності особистої власності можуть виникнути спірні ситуації.

Що вважається особистим майном у шлюбі

Згідно із законодавством України, особистим визнається майно, що належало одному з подружжя до укладення шлюбу, або було отримане під час шлюбу за договором дарування чи в порядку спадкування. Це також можуть бути речі індивідуального користування, навіть якщо вони придбані за спільні кошти.

Сюди відносяться прикраси, одяг, особисті гаджети та техніка, отримані подарунки та спадщина. Навіть премія або виграш можуть вважатися особистим майном, якщо це підтверджується відповідними документами.

Чи підлягає поділу особисте майно при розлученні

У більшості випадків особисте майно не підлягає поділу між подружжям, оскільки воно закріплено за конкретною особою. Однак є винятки. Наприклад, якщо під час шлюбу відбувалося істотне покращення особистого майна за рахунок спільних зусиль або коштів, суд може визнати це майно спільною власністю.

Наприклад, якщо квартира, що була придбана одним з подружжя до шлюбу, під час спільного життя була суттєво відремонтована чи перебудована за спільні кошти — вона може бути включена до переліку спільного майна.

Як захистити свої права

Щоб уникнути суперечок, рекомендується завчасно оформити шлюбний договір, де можна чітко прописати статус майна. Також слід зберігати документи, що підтверджують право власності або походження майна (договір дарування, свідоцтво про спадщину тощо).

Ще один варіант — нотаріально засвідчити інвестиції у власне майно під час шлюбу, якщо ви бажаєте уникнути претензій з боку іншого подружжя в разі розлучення.

Що говорить судова практика

Суди України зазвичай дотримуються принципу: особисте майно залишається за тим, кому воно належало. Однак, якщо одна зі сторін доведе факт істотного покращення цього майна за рахунок спільних коштів або зусиль, суд може ухвалити рішення на користь визнання такого майна спільною власністю.

Тож, важливо заздалегідь розуміти правила гри та діяти на випередження, щоб у разі розлучення не опинитися у несподіваній правовій пастці.

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Оголошення -
Google search engine

Популярне в категорії

Коментарі